Fürdőszoba felújítás
Vegyek előlapot a kádhoz?
Írta: Burkoloboy (B.J.F.)
Ezt a kérdést számtalanszor felteszik ügyfeleink, amikor a fürdőszoba felújítás anyag beszerzési körútjukon járva elfogja a kétség.
Nem tudják eldönteni, hogy a fürdőszoba szalonban kiválasztott acryl kádhoz megvegyék-e azt az előlapot, amit a kereskedő nyomatékosan ajánl.
A kiállított ackryl kádakon mindenütt ott van az előlap is, ami úgy tűnik, hogy egy olyan kiegészítő a kádhoz, ami nélkülözhetetlen.
A szépség egy illúzió csupán?
Miért fontos a kád előlapja?
A megvásárolt acryl kádhoz valóban szükség lesz valamire, amivel esztétikailag is vonzóvá lehet tenni a fürdőszoba legnagyobb berendezési tárgyát a kádat.
Hisz el kell takarni a kád felénk eső részét!
Csakhogy a kád előlap esztétikai megfontolásain túl még a kád mozdulatlanságában is szerepet kellene játszania.
Hogy érthető legyen ez a kijelentés:
A fürdőszoba felújítás pályafutásunk alatt tapasztalt káddal kapcsolatos problémák zöme összekapcsolódik a kádbeépítés stabilitásával!
A kád felöli beázások, a kádrepedések mindegyikénél az okok feltárásánál az tapasztalható, hogy a panaszos kád beépítési stabilásának hiánya miatt történik a probléma.
Stabil perem rögzítésre van szükség ahhoz, hogy a kád peremek ne mozoghassanak, hogy az idő múlásával se keletkezzen olyan repedés a csempézés és a kádperem között, amelyen átjuthat a használati víz fürdéskor.
A gyártói / kereskedői ajánlások mentén rögzített kádperemek, amelyek rögzítő fülekkel vanak stabilizálva idővel mozgóssá válik.
Ez a TAPASZTALAT! Még ha sokaknak nem is tetszik ez a kijelentés.
Nem elegendő a kád peremeket a rögzítő fülekkel stabilizálni!
Kád stabilitása
Ott van még a kád aljának stabilizálási problémája:
Sok családnál azért kellett kádat cserélni idő előtt, mert elrepedt az acryl kád feneke.
A gyártó/ kereskedő erre egyből rávágja, hogy a nem megfelelő beépítés, vagy nem megfelelő használat miatt van a probléma!
Megvizsgáltuk!
Kádlábakra, peremrögzítőkkel, semmi idegen anyag (purhab, malter, egyéb) nem ér a kádhoz, úgy ahogy az a gyártói / kereskedői ajánlásokban szerepel.
De mégis elrepedt a kád a fenekénél!
Viszont kicsit testesebb a használó, vagy épp a családban gyermekek is vannak.
Tehát akkor nem megfelelően használták?
Ugyan! Gondolkozzon! Ne az évtizedes rosszul beidegződött módszerek mentén mondjon véleményt!
Nem használhatják a molett ügyfelek, mert a kád aljának terhelése nem bírja hosszútávon, vagy a gyerekek önfeledt ugrálását kellene megtiltani netán, hogy a megnövekedő terhelésnek ne tegyük ki a kádunkat.
Hát ez abszurd!
Egyszerűen csak stabilan kell alátámasztani a kád fenekét és örökre megszűnik a probléma!
Nem elegendő csak kádlábakkal alátámasztani az acryl kádat!
A kádlábakkal két csikban vékonyan alátámasztott felület közötti részen terhelés hatására meghajlik a kád feneke, ami acryl repedéshez vezet!
A kád stabil alátámasztásának módszerét most nem fogom taglalni. Mert most az volt a kérdés: vegyek-e kádelőlapot?
Mi köze a vásárolt kádelőlapnak a kád stabilitásához?
Pont ez a baj, hogy semmi! A vásárolt kád előlap miatt viszont biztosan kádlábakra kell állítani a kádat, rögzítőfülekkel peremet rögzíteni, mert csak így lehetséges a telepítés, az összeszerelés, persze a gyártók / forgalmazók maximális egyetértésével.
Tehát nem elég, hogy a kádelőlap az egyik legjobban terhelt kádperemrészt egyáltalán nem rögzíti, még rá is kényszerít „helyesen” kádlábakkal alátámasztani a kádunkat!
Az senkit ne zavarjon, hogy az előlapos kádak mindegyike belépésnél, recseg és mozgásokra hajlamosak!
Sokan nem látják be az összefüggéseket beázás, repedés és a kádlábak, peremrögzítők között! Pedig a napnál is világosabb, hogy nem megfelelő a kád gyártók / forgalmazók ajánlása a beépítéssel kapcsolatban!
Akkor most vegyek előlapot a kádhoz!?
Gondoljon így egy kád vásárlásra!